Rychlé kontakty

Jaroslav Kafka

Fakturační adresa:
Lichkov 13, 561 65 Lichkov

Provozovna a korespondeční adresa:
Lochmanova 57, 562 01 Ústí nad Orlicí

Tel.: 602 175 049
E-mail: info@vodotopkafka.cz

Zelená úsporám

Vytápění peletkami - nový trend v topení

Topení peletkami představuje v dnešní době ekologický způsob vytápění obytných prostor. Peletky se vyrábějí z odpadních dřevěných pilin, které vznikají při zpracování dřeva. Tyto piliny jsou následně slisovány při vysokém tlaku do malých válečků. Během lisovacího procesu dojde k vytlačení téměř veškeré vody (v peletkách zůstává asi jen 5 - 8 % vody).

Při topení peletkami dochází k dodržování nejlepších spalovacích podmínek, tzn. že do ovzduší není uvolňována žádná síra, kyseliny a další látky, které vznikají při spalování fosilních paliv. Přitom přináší vysokou úččinost topení, která přesahuje 80%.

Kamna na peletky disponují uzavíratelným proskleným ohništěm, zapalují se automaticky podle časového spínače a navíc jsou doplněny o tarmostat, takže nedochází ke zbytečnému přetápění. Dají se napojit také na prostorový termostat.  Průměr kouřovodu je jen 80 mm. Kamna mají vestavěný zásobník na 25 kg peletek, které vydrží přibližně 2 - 3 dny. Peletková kamna se dají nainstalovat do stávajícího topení jako hlavní nebo podpůrný zdroj tepla. Také se dají využít jako záložní zdroj topení.

Údržba spočívá v doplňování peletek, a to jednou za 2 až 3 dny podle potřeby: Dále je nutné jednou za 3 dny až týden vybrat z kamen popel a vyčistit krbové sklo.

Peletková kamna postulně nahrazují ve vytápění rodinný a obytných domů klasické topení, tento trend je běžný zejména v Rakousku a Německu.

Kromě peletkových kamen jsem schopni Vám dodat a nainstalovat také odkouření z nerezu. Náš hlavní dodavatel peletkových kamen je firma EDELKAMIN.

Jsme certifikovaným partnerem firmy EDELKAMIN. Provádíme záruční i pozáruční servis. Ke spuštění dodáváme protokol.